Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evanna Lynch hraje Lenku Láskorádovou, podivínskou ale roztomilou bradavickou studentku a členku Brumbálovy armády. Je obrovskou fanynkou Harryho Pottera a produkci svými dopisy bombardovala tak dlouho, dokud roli Lenky nedostala…:

Jaké to bylo stát se součástí teamu, kde se všichni znali a tys přišla jako nováček?
Byli velice přívětiví. Jako fanoušek jsem očekávala, že budu trochu stranou, ale oni mě rychle vzali mezi sebe.

Myslíš si, že jsi jako tvoje postava?
Myslím, že jsem jako Lenka, ale ne tolik, jak si mnozí myslím. Lenka rozhodně není tak odhodlaná jako já. Neštvala by se za tou rolí tolik, jako jsem se honila já. Ale obě věříme ve věci, které nemusejí být vždy podloženy nějakými fakty.

Co bys chtěla, aby se tvé postavě v poslední knize přihodilo?
Moc toho říct nemůžu, protož JK Rowlingová mi něco málo o tom, co se Lence stane, řekla. Ale chtěla bych, aby ji mělo rádo více lidí. Harry, Ron a Hermiona ji opravdu rádi mají, ale nerozumějí jí.

Kdy jsi se poprvé setkala s JK Rowlingovou?
30. března 2006. Seděla jsem zrovna v maskérně a ona prošla kolem. Nemohla jsem tomu uvěřit. Nevarovali mě, že tam ten den bude. Asi minutu jsem na ní zírala - a ona zírala na mě. Pak jsem vyskočila a objala ji a měla spoustu otázek.

Jsi pořád stejný fanoušek jako vždycky?
Větší. Roste to se mnou a rozhodně si půjdu vystát frontu před knihkupectví, abych si taky mohla koupit Harry Potter and the Deathly Hallows.Ale musím se trochu krotit. Doma bych používala nadávky, co jsou užity v knihách, všechny úkoly bych srovnávala k Harry Potterovi. Ale když to dělám teď, lidé si myslí, že tím akorát upoutávám pozornost na skutečnost, že v tom filmu hraju.

Co tví přátelé na to, že je z tebe filmová hvězda?
Byli velmi nadšeni, když se to stalo. Nikdo z nich to nebral negativně. Každý je prostě zvědavý vědět, co se v příběhu stane.

Co jim říkáš?
Prostě si to nechávám pro sebe. Umím udržet tajemství. Jsem poctěna, že se JK Rowlingová o to tajemství se mnou podělila, tak proč bych měla chodit a říkat to lidem na potkání?

Požádala si Dana Radcliffea o autogram, když ses s ním viděla poprvé?
Ne - ubránila jsem se. Ale kamarádky o něj žádaly. O to a také o nabídky k sňatku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář